دوره "مهارت‌افزایی ویژه فعالان مؤسسات خیریه و سمن‌های استان مرکزی" روز سه‌شنبه 11 بهمن‌ماه از ساعت 8:30 الی 18 به همت آکادمی خیر ایران (وابسته به بنیاد خیریه راهبری آلاء) و با مشارکت دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری مرکزی برگزار شد .

   آیین افتتاحیه این دوره از ساعت 8:30 الی 10 در سالن شهرداری اراک آغاز می‌شود.

   در این مراسم، فرزاد مخلص‌الائمه (استاندار مرکزی)، علیرضا کریمی (شهردار کلانشهر اراک)، محمدرضا جعفری (مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری مرکزی)، بهنام نظری (معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری مرکزی) و محمدطاها نژاد (مدیر آکادمی خیر ایران) به سخنرانی پرداختند.

مخلص‌الائمه، استاندار استان مرکزی در مراسم افتتاحیه این دوره اظهار کرد:
از بنیاد آلاء تشکر می‌کنم که پیشگام این حرکت شد‌. امروز برنامه فاخر و ارزشمندی تشکیل شده است و استانداری با همه توان خود از آن حمایت می‌کند.
وی در ادامه گفت: بزرگترین سرمایه‌ دولت‌ها، سرمایه اجتماعی و امید و اعتماد بین مردم است. طبق فرمایش رئیس‌جمهور، بزرگترین پروژه دولت سیزدهم، ترمیم امید و اعتماد است. باید آینده مطلوب از بین همه آینده‌های محتمل انتخاب شود و با امید برای تحقق آن تلاش کرد.
استاندار استان مرکزی تاکید کرد: از همه سمن‌ها و خیریه‌ها دعوت می‌کنم تا با هم‌افزایی بین بخش عمومی و دولتی، حرکت موثری را برای ارتقای سرمایه اجتماعی و امید و اعتماد بین مردم رقم بزنند. 

در ادامه این مراسم، کارگاه‌های آموزشی که مشتمل بر 3 کارگاه "روش‌های جذب و تأمین منابع مالی" با تدریس دکتر رضا درمان، "مباحث و قوانین مالیاتی" با تدریس مصطفی نظری و "بازاریابی و استفاده از ظرفیت فضای مجازی برای خیریه‌ها" با تدریس سعید رهبری برگزار شد. در این دوره بیش از 250 نفر از نمایندگان موسسات خیریه، سمن‌ها و گروه‌های جهادی حضور یافتند .

   لازم به ذکر است 3 کارگاه "گزارش نویسی در سازمان‌های مردم نهاد" با تدریس دکتر شادی عظیمی، "تفکر سیستمی در سازمان‌های مردم نهاد و خیریه‌ها" با تدریس محمدعلی اسماعیل‌زاده و "ارتباط موثر و سازنده در سازمان‌های مردم‌نهاد و خیریه‌ها" با تدریس حسین شیخ به صورت آنلاین از یکشنبه 23 بهمن لغایت سه‌شنبه 25 بهمن ویژه فعالان نیکوکاری استان مرکزی طراحی شده است.  

عموم علاقه‌مندان جهت کسب اطلاع و یا ثبت‌نام در این دوره می‌توانند به وبگاه ac.kheir.ir مراجعه کرده و یا با شماره تماس 09912069037 در ساعات اداری تماس حاصل فرمایند.