آیین افتتاحیه نخستین دوره "مهارت‌افزایی، توانمندسازی و هم‌افزایی فعالان عرصه نیکوکاری در استان قم" چهارشنبه ۹ شهریورماه از ساعت ۹:۳۰ الی ۱۱ در سالن اجلاس موسسه بین‌المللی المرتضی(ع) آغاز می‌شود.
   در این مراسم، حجت‌الاسلام‌والمسلمین مرتضی شعبانزاده، مدیرکل تبلیغات اسلامی استان قم، حجت‌الاسلام والمسلمین حسین فخر روحانی، مدیرعامل بنیاد خیرین حوزه علمیه، حجت‌الاسلام‌والمسلمین علی دیانی، مدیرعامل بنیاد خیریه راهبری آلاء و جمعی از مسئولان فرهنگی و اجتماعی استان قم به ایراد سخنرانی می‌پردازند.
  در ادامه این مراسم، از ساعت ۱۱ الی ۱۲:۳۰ نشست تخصصی با موضوع "چالش‌های خیریه در استان قم" و با حضور جمعی از فعالان نیکوکاری این استان، برگزار می‌شود.
   گفتنی است نخستین دوره "مهارت‌افزایی، توانمندسازی و هم‌افزایی فعالان عرصه نیکوکاری در استان قم" به همت آکادمی خیر ایران و مرکز خیر ماندگار (وابسته به بنیاد خیریه راهبری آلاء) با مشارکت بنیاد خیرین حوزه های علمیه برنامه‌ریزی شده است.
   عموم علاقه‌مندان جهت کسب اطلاع و ثبت‌نام در این دوره می‌توانند به وبگاه ac.kheir.ir مراجعه کرده و یا با شماره تماس 09912069037 در ساعات اداری تماس حاصل فرمایند.