به گزارش روابط عمومی آکادمی خیر ایران، همایش راهیان پیشرفت با محوریت تشکل‌های مردم‌نهاد استان مرکزی با حضور محسن ولیئ (معاون تشکل‌های سازمان امور اجتماعی وزارت کشور)، فرزاد مخلص الائمه (استاندار مرکزی)، بهنام نظری (معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری)، محمدرضا جعفری (مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری)، مجید مومنی (مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان مرکزی) و برخی دیگر از مسئولین و جمعی از مدیران و اعضای سازمان های مردم نهاد استان مرکزی در محل سالن اجتماعات شرکت پالایش نفت امام خمینی(ره) شازند در روز سه‌شنبه ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۲ برگزار شد.

محسن ولیئی، معاون تشکل های سازمان امور اجتماعی وزارت کشور در این همایش با تاکید بر لزوم آموزش و توانمندسازی سمن‌ها افزود: فعالیت‌های خیرماندگار و آکادمی خیر ایران در راستای آموزش و توانمندسازی فعالان حوزه خیر و سمن‌ها قابل تقدیر است.

ولیئی تصریح کرد: مجموعه خیر ایران باید در بحث توانمندسازی و ارتقای کیفی خدمات سمن‌ها ورود پررنگ‌تری داشته باشد و به موضوعاتی همچون جذب سرمایه‌ها، امور مالیاتی، فرهنگ نیکوکاری توجه ویژه‌تری داشته باشد.

 در این همایش از محمد طاهانژاد مدیر آکادمی خیر ایران به منظور برگزاری طرح مهارت‌افزایی خیریه‌ها و سمن‌ها ویژه استان مرکزی تقدیر به عمل آمد.

دوره "مهارت‌افزایی ویژه فعالان موسسات خیریه و سمن‌های استان مرکزی" بهمن‌ماه 1401 به همت آکادمی خیر ایران (وابسته به خیر ماندگار) و با مشارکت دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری مرکزی و شهرداری اراک برگزار شد.

در این دوره یک روزه سه کارگاه "روش‌های جذب و تأمین منابع مالی"، "مباحث و قوانین مالیاتی" و "بازاریابی و استفاده از فضای مجازی" ویژه موسسات خیریه و سمن‌ها به صورت حضوری  و 3 کارگاه به صورت آنلاین طراحی و اجرا شد.