به گزارش روابط عمومی آکادمی خیر ایران، بیست و پنجمین نشست از سلسله نشست‌های “یک چای، یک تجربه” با موضوع معرفی و آشنایی بیشتر با فعالیت‌های “انجمن اٌتیسم ایران" با حضور سرکار خانم سعیده صالح غفاری (مدیرعامل انجمن اتیسم ایران) در روز دوشنبه بیستم شهریور ماه از ساعت 15:00 الی 16:30 به شکل حضوری در ستاد سمن‌های شورای اسلامی شهر تهران و آنلاین در بستر اینستاگرام و سایت آکادمی برگزار شد.

در این جلسه صالح غفاری ضمن اشاره به تاریخچه شکل‌گیری این انجمن، فعالیت‌های فعلی این مرکز را معرفی و آموزش به افراد و خانواده‌های اتیسم، برگزاری دوره و کارگاه‌های آموزشی، ارتباط با خانواده‌های این افراد و شناسایی و تشخیص افراد مبتلا به اتیسم دانست.

صالح‌غفاری درباره آموزش این افراد گفت: اوتیسم به عنوان طیفی از اختلالات شناخته می‌شود، زیرا تنوع گسترده‌ای در نوع و شدت علائمی که افراد تجربه می‌کنند وجود دارد، متاسفانه شرایط مدارس و آموزش متناسب با این افراد نیست و طیف وسیعی از این افراد نمی‌توانند در مدارس تحصیل کنند و مدارس مخصوص با این افراد بسیار کم است که نمی‌تواند تمامی این افراد را تحت پوشش قرار دهد.

وی در ادامه افزود: متاسفانه خیلی از مراکز درمانی نحوه صحیح رفتار با این افراد را بلد نیستند و درمان آن‌ها با مشکلات عدیده‌ای روبرو است، که باید تمامی مشکلات مربوط به این افراد با آگاهی‌بخشی به جامعه مرتفع گردد. 

در پایان این نشست جناب آقای طاهانژاد (مدیر آکادمی خیر ایران) با اهدای یادبودی از انجمن اتیسم ایران در عرصه اجتماعی تشکر کرد.

علاقمندان جهت شرکت در نشست‌های آتی آکادمی خیر ایران با شماره‌های 86096304-09912069037 تماس حاصل فرمایند.