به گزارش روابط عمومی آکادمی خیر ایران، سی و ششمین نشست از سلسله‌نشست‌های “یک چای، یک تجربه” با موضوع معرفی و آشنایی بیشتر با فعالیت‌های «مؤسسه مهر و ماه» با حضور دکتر سمانه گلاب (مدیرعامل مؤسسه) در روز دوشنبه ششم آذر‌ماه از ساعت 15:00 به شکل حضوری در محل آکادمی خیر ایران و آنلاین در بستر اینستاگرام و سایت آکادمی برگزار شد.

در این جلسه گلاب ضمن اشاره به تاریخچه شکل‌گیری این مؤسسه، درباره محورهای فعالیت‌های مؤسسه گفت:  مؤسسه مهر و ماه در دو حوزه آموزش و توانمندسازی فعالیت می‌کند. در حوزه آموزش در زمینه برگزاری کلاس های سوادآموزی برای زنان، کلاس های آموزش رسمی برای کودکان بازمانده از تحصیل، دوره آموزشی پیش‌دبستانی و برگزاری دوره های مهارت‌های زندگی برای زنان و کودکان فعالیت می‌کند، و در حوزه توانمندسازی مبادرت به برگزاری کلاس‌های حرفه‌آموزی و آموزش صنایع خانگی برای زنان سرپرست خانواده در منطقه فرحزاد می‌ورزد.

وی در ادامه اظهار کرد: این مؤسسه در هفته جلساتی تحت عنوان آموزش خانواده (فرزندپروری) برگزار می‌کند که حضور والدین اجباری است و در آن به آموزش‌های کاربردی جهت کاهش آسیب فرزندان در خانواده داده می‌شود.

گلاب در ادامه با اشاره به «هدف مهر و ماه» گفت: بهبود شرایط زندگی زنان و کودکان نه به قصد تغییر کلی زندگی آنان، بلکه با استفاده از مشارکت ساکنین محل و شناسایی  اولویت‌های مورد نیاز آنان از طریق خو د افراد می‌باشد. در اصل این مرکز تنها تسهیل گر در امور بوده، لیکن متناسب با ظرفیت و در شرایط مشخص و مورد نیاز کنشگر نیز خواهد بود.

علاقمندان می‌توانند جهت شرکت در نشست‌های آتی آکادمی خیر ایران با شماره‌های 86096304-09912069037 تماس حاصل فرمایند.