به گزارش روابط عمومی آکادمی خیر ایران، پنجاه ‌و پنجمین نشست از سلسله ‌نشست‌های «یک چای، یک تجربه» با موضوع معرفی و آشنایی بیشتر با فعالیت‌های «انجمن خیریه چهارده معصوم (ع) اهواز» با حضور احمد علی کلاهدوز (مدیرعامل) روز دوشنبه هفتم خردادماه از ساعت 17:30 به شکل حضوری در محل آکادمی خیر ایران و آنلاین در بستر اینستاگرام و سایت آکادمی برگزار شد.

احمد علی کلاهدوز درباره تأسیس انجمن گفت: انجمن خیریه چهارده معصوم (ع) اهواز در سال ۱۳۶۷ به همت جمعی از پیشگامان نیکوکاری در شهر اهواز فعالیت خود را شروع کرد.

این انجمن از بدو تاسیس نسبت به تأمین نیازهای مادی و معنوی خانواده‌های ایتام و نیازمند اهتمام ورزیده است، درحال حاضر سرپرستی حدود ۱۲۰۰ خانواده و با جمعیتی بالغ بر ۵۴۰۰ نفر را به عهده دارد. خانواده‌های تحت پوشش، علاوه‌بر دریافت مستمری، از کمک‌ هزینه‌ی ازدواج، مسکن، اشتغال، مهارت‌آموزی، درمان و… بهره‌مند می‌شوند.

انجمن خیریه چهارده معصوم(ع) با ۳۶ سال سابقه از قدیمی‌ترین و بزرگترین خیریه‌های استان خوزستان است و این انجمن مانند هلدینگ، با ایجاد یا عقد تفاهم‌نامه با دیگر سازمان یا ارگان‌ها خدمات‌رسانی می‌کند.

این انجمن رسالت خود را شناسایی، پذیرش و حمایت از افراد واجد شرایط و غیربرخوردار (ایتام و نیازمندان) به‌منظور ارائه خدمات حمایتی، با دریافت کمک‌های نقدی و غیرنقدی نیکوکاران قرار داده است.

همچنین احمد علی کلاهدوز درخصوص تاسیس خیریه آموزشی و فرهنگی پويندگان آيين و معرفت جنوب افزود: موسسه آموزشی و فرهنگی پویندگان آیین و معرفت جنوب سال 1389 تا 1390 وارد فاز مطالعاتی شد و در سال 1393 با هدف ایجاد مرکزی توانمند برای ارتقای مهارت علمی دانش‌آموزان استان خوزستان، جلوگیری از مهاجرت نخبگان و استعدادهای درخشان استان به عنوان سرمایه‌های ملی، نهادینه کردن فرهنگ ملی و اسلامی و عشق اهل بیت (ع) در میان کودکان و نوجوانان و .... تاسیس شده است.

گفتنی است سلسله نشست‌های یک ‌چای، یک تجربه روزهای دوشنبه هرهفته از ساعت 17:30 الی 19 در محل آکادمی خیر ایران برگزار می‌شود، عموم علاقمندان می‌توانند جهت شرکت در نشست‌های آتی آکادمی با شماره‌های 02186096304 - 09912069037 تماس حاصل  فرمایند.