پنجاه و سومین نشست《یک چای، یک تجربه》باهدف آشنایی با فعالیت‌های مؤسسه «کاهش آسیب‌های اجتماعی»، با حضور دکتر علی قائد نیا مدیرعامل و محمدحسین شیخ عضو هیئت‌مدیره این مؤسسه برگزار شد.

دکتر قائدنیا زمینه شروع فعالیت در حوزه آسیب‌های اجتماعی را مشاهده مواردی از اعتیاد در بین قشر تحصیل‌کرده بیان کرد و گفت: این مؤسسه باهدف آموزش و فرهنگ‌سازی در حوزه مبارزه با اعتیاد شروع به کارکرده است و امروزه برگزاری همایش‌ها و سمینارهای آموزشی با موضوعات متفاوت مانند اعتیاد به فضای مجازی را در دستور کار دارد.

محمدحسین شیخ در خصوص فعالیت‌های مددکاری مؤسسه گفت: راه‌اندازی ۲ مرکز روان‌شناسی به نام‌های شیوا و رویش اجتماعی باهدف ارائه مشاوره و بررسی شرایط فرد بیمار از جمله اقدامات مؤسسه در این حوزه بوده است در این مراکز، پس از بررسی تمام جوانب و مشاوره اختصاصی با فرد، وی به یکی از مراکز اقامتی - درمانی - کارآفرینی بلندمدت دعوت می‌شود.

در این مراکز، افراد علاوه بر سم‌زدایی، خدمات بهداشتی، درمانی، رفاهی و آموزشی رایگان دریافت می‌کنند و در ازای اشتغال به کار، حقوق دریافت می‌نمایند. سلسله‌نشست‌های «یک چای، یک تجربه» باهدف آشنایی با مؤسسات خیریه موفق کشور دوشنبه هر هفته از ساعت ۱۷:۳۰ تا ۱۹ در محل آکادمی خیر ایران برگزار می‌شود.