آکادمی خیر ایران، در ادامه برگزاری دوره‌های آموزشی خود در استان‌های مختلف کشور، روز چهارشنبه مورخ 24 آذر 1402، در شهر اهواز میهمان موسسات خیریه و سازمان‌های مردم‌نهاد استان خوزستان بود.

در افتتاحیه این دوره آموزشی یک روزه که به همت آکادمی خیر ایران، انجمن خیریه چهارده معصوم (ع) اهواز، استانداری استان خوزستان و برخی از سازمان‌های این استان و با حضور برخی از مسئولین استانی و جمع کثیری از مدیران، کارشناسان و فعالان موسسات خیریه و سمن‌های استان خوزستان برگزار شد، محبوبه ایزدی‌ پناه، مدیر کل امور اجتماعی و فرهنگی استان خوزستان در سخنان خود، ضمن تاکید بر لزوم فعالیت علمی و تخصصی موسسات خیریه و سمن‌های کشور، به ضرورت آموزش و مهارت افزایی این موسسات اشاره کرده و با توجه به کندی و مشکلات ارائه خدمات دولتی با این هدف، بر ارزشمندی فعالیت آکادمی خیر ایران در راستای افزایش دانش تخصصی و مهارت افزایی این موسسات تأکید کرد.

در ادامه علیرضا باوی معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان خوزستان، به نقش موثر فعالیت‌های خیریه‌ای در کاهش وقوع جرم اشاره کرده و به اهمیت نقش مجموعه‌هایی همچون آکادمی خیر ایران در راستای توانمندسازی هرچه بیشتر موسسات خیریه از مسیر آموزش و در نتیجه، کاهش جرائم اجتماعی اشاره کرد.

حسن نیزری عضو هیئت مدیره و سخن‌گوی انجمن خیریه چهارده معصوم (ع) اهواز، از دیگر سخنرانان این مراسم بود که ضرورت خروج مدیریت موسسات خیریه از فضای سنتی و آغاز تحول مدیریتی به شیوه‌های نوین را محور بحث‌های خود قرار داد.

در انتهای مراسم افتتاحیه این رویداد، محمد طاهانژاد مدیر آکادمی خیر ایران، ضمن تاکید بر تلاش این آکادمی در راستای توسعه عدالت آموزشی در موسسات خیریه و سمن‌های کشور، به تشریح ابعاد و اهداف فعالیت‌های آکادمی خیر ایران در مسیر مهارت افزایی و توانمندسازی موسسات خیریه کشور و در نتیجه افزایش راندمان و اثربخشی فعالیت‌های این موسسات پرداخت.

در ادامه، این رویداد با برگزاری همزمان دو کارگاه آموزشی: "روش‌های جذب و تامین منابع مالی در موسسات خیریه و سمن‌ها" (با تدریس دکتر رضا درمان) و "مباحث حقوقی و مالیاتی ویژه موسسات خیریه و سمن‌ها" (با تدریس مصطفی نظری) ادامه پیدا کرد.

و پس از اقامه نماز و صرف نهار، با برگزاری همزمان دو کارگاه آموزشی "مدیریت سرمایه‌های انسانی در موسسات خیریه و سمن‌ها" (با تدریس محمد کمالی روستا) و "برندینگ در موسسات خیریه و سمن‌ها" (با تدریس محمد حسن برکوک) ادامه پیدا کرده و به پایان رسید.