به گزارش روابط عمومی خیر ایران؛ اولین کارگاه آموزشی دوره تابستان با عنوان «آشنایی با برنامه‌ریزی راهبردی در مؤسسات خیریه و سمن‌ها» در روز ‌شنبه 24 تیر 1402 از ساعت 15 الی  18 برگزار شد.

دکتر سیدحسین سیدی مدرس کارگاه آشنایی با برنامه‌ریزی راهبردی ضمن تبیین مفاهیم مدیریت راهبردی و برنامه عملیاتی در سازمان‌های مردم‌نهاد و مؤسسات خیریه و به چگونگی فرآیند برنامه‌ریزی راهبردی در مؤسسات خیریه پرداخت.

وی در این رویداد ضمن مثال‌هایی از استراتژی شرکت‌های ایرانی و خارجی اضافه کرد یک کارآفرین دیدگاه راهبردی خود را براساس تجربه و داده‌هایی که به‌دست آورده به سازمان تزریق می‌کند.

سیدحسین سیدی علاوه بر توضیح چشمه‌های جوشان استراتژی، اضافه کرد: ما باید براساس اطلاعاتی که جمع‌آوری و به دست می‌آوردیم تحلیل‌های راهبردی انجام می‌دهیم و نگاه سازمان را بروز می‌کنیم. تاثیر اجتماعی، هدفی نهایی است که باید پشت ذهن هر خیریه‌ای باشد.

سیدی در ادامه نیز اشاره نمود: ما باید با مدیران سازمان‌های دیگر ارتباط داشته باشیم تا راهکارها، استراتژی‌ها و دیدگاه‌های راهبردی آن‌ها را ببینیم.

در پایان گفتنی است کارگاه‌های این دوره به صورت حضوری و مجازی (از سامانه آموزش آنلاین آکادمی) برگزار شده و در مجموع بیش از 30  نفر از اعضای سمن‌ها و مؤسسات مختلف و علاقه‌مندان به این حوزه در آن شرکت نمودند.