به گزارش روابط عمومی آکادمی خیر ایران، بیست و دومین نشست از سلسله نشست‌های “یک چای، یک تجربه” به همت «مرکز مشاوره آکادمی خیر ایران» با موضوع معرفی و آشنایی بیشتر با فعالیت‌های “جامعه معلولین ایران" با حضور جناب آقای کامران عاروان (مدیرعامل جامعه معلولین ایران) در روز دوشنبه سی‌ام مرداد ماه از ساعت 16:00 الی 17:30 به شکل حضوری در ستاد سمن‌های شورای اسلامی شهر تهران و آنلاین در بستر اینستاگرام و سایت آکادمی برگزار شد.

در این جلسه کامران عاروان ضمن اشاره به تاریخچه شکل‌گیری جامعه معلولین ایران، فعالیت‌های فعلی این مرکز پیگیری و تلاش در جهت شناساندن توانایی ها و حل مسائل و مشکلات و همچنین ارتقاء بیش از پیش نیروهای مادی و معنوی معلولان بیان کردند و خدمات مجموعه را از جنس فرهنگی- آموزشی، حقوقی-اجتماعی، بهداشتی-درمانی و رفاهی دانست.

عاروان درباره شعب این مجموعه گفت: این مجموعه در حال حاضر 47 شعبه دارد و افتتاح شعبه جدید بدین صورت است که 30-40 نفر از معلولان هر شهر درخواست شعبه می‌دهند، پس از بررسی و تشکیل مجمع در صورت تأیید شعبه در آن شهر افتتاح می‌شود و از هیئت مدیره تا کارشناسان به صورت داوطلبانه به فعالیت می‌پردازند.

عاروان در ادامه درباره مشکلات معلولان افزود : قانون 3 درصد دیگر نمی‌تواند مشکلات معلولان را حل کند از طرفی تحصیلکرده‌های معلول هم زیاد شده‌اند ولی ظرفیت استخدامی همان 3 درصد است و دیگر آنچنان استخدامی وجود ندارد.

در پایان این نشست سرکار خانم خلقی (مسئول مشارکت‌های ستاد سمن‌ها و معاون جناب آقای علوی) با اهدای یادبودی از جامعه معلولین ایران در عرصه اجتماعی تشکر کرد.

علاقمندان جهت شرکت در نشست‌های آتی آکادمی خیر ایران با شماره‌های 86096304-09912069037 تماس حاصل فرمایند.