به گزارش روابط عمومی آکادمی خیر ایران، بیست و هفتمین نشست از سلسله نشست‌های “یک چای، یک تجربه” با موضوع معرفی و آشنایی بیشتر با فعالیت‌های “مؤسسه خیریه همیاران توسعه دانش" با حضور جناب آقای سید سعید هاشمی (مدیرعامل مؤسسه همیاران توسعه دانش) در روز دوشنبه سوم مهر ماه از ساعت 15:00 الی 16:30 به شکل حضوری در ستاد سمن‌های شورای اسلامی شهر تهران و آنلاین در بستر اینستاگرام و سایت آکادمی برگزار شد.

در این جلسه هاشمی ضمن اشاره به تاریخچه شکل‌گیری این انجمن با مضمون دغدغه تعدادی از فعالان اقتصادی و دانشگاهی در سال 1393 با نگاه شناسايي دانش‌آموزان مستعد در مناطق محروم باهدف توانمندسازي و حمايت‌هاي تحصيلي و آموزشي شکل گرفت؛ فعالیت‌های فعلی مؤسسه را حمایت تحصیلی، حمایت‌های مشاوره و روانشناسی، حمایت‌های مهارت‌آموزی و اشتغال حمایت‌های معیشتی و پزشکی  بیان داشت.

وی در ادامه افزود: بنیاد دانش در استان‌های سیستان و بلوچستان، بوشهر، خوزستان، یزد و تهران شعباتی دارد که برای هر دفتر نمایندگی یک اسپانسر داریم، اسپانسر می‌توان یک شرکت یا فرد باشد. همیاران بعد از شناسایی و تحت پوشش قراردادن دانش‌آموزان مستعد هرروز پیگیر امور درسی آن‌ها هستند و با آن‌ها ارتباط می‌گیرند.

همچنین محمدعلی شرافت عضو هیئت‌مدیره بنیاد دانش نیز در این نشست با اشاره به این که از نظر مؤسسان این مجموعه انسان‌سازی و تربیت شهروندان خوب کار خیری ماندگارتر بود، بیان داشت:  یکی از مشکلات جدی کشور توزیع ناعادلانه و کارهای خیر پراکنده‌ و موازی کاری است که در حال انجام است که این امور نیاز به ساختار سازمانی و سیستمی و تعامل دارد.

در پایان این نشست آکادمی خیر ایران با اهدای یادبودی از مؤسسه خیریه توسعه همیاران دانش در عرصه اجتماعی تشکر کرد.

علاقمندان جهت شرکت در نشست‌های آتی آکادمی خیر ایران با شماره‌های 86096304-09912069037 تماس حاصل فرمایند.