به گزارش روابط عمومی آکادمی خیر ایران، نشست سی‌ام از سلسله‌نشست‌های “یک چای، یک تجربه” با موضوع معرفی و آشنایی بیشتر با فعالیت‌های مؤسسه خیریه «بارقه نور همیاری» با حضور  وحید گرجی (مدیرعامل خیریه بارقه نور همیاری) در روز دوشنبه بیست و چهارم مهر ماه به شکل حضوری در محل آکادمی خیر ایران و آنلاین در بستر اینستاگرام و سایت آکادمی برگزار شد.

در این جلسه گرجی ضمن اشاره به تاریخچه شکل‌گیری این مؤسسه، گفت: این مؤسسه به دلیل منابع طبیعی غنی و همچنین توانمندسازی خانواده‌ها در مناطق کم‌برخوردار در سه منطقه سرفاریاب، دیشموک و لوداب در استان کهگیلویه و بویراحمد فعالیت خود را آغاز کرده است.

وی در ادامه افزود: در ادامه فعالیت‌های فعلی این مؤسسه را توانمندسازی خانواده‌های نیازمند از طریق پرورش استعداد جوانان، ایجاد اشتغال پایدار و حمایت مستقیم از استعدادها در استان کهگیلویه و بویراحمد ذکر کرد.

گرجی در ادامه با اشاره به بهره‌مندی از جنگل‌های بلوط این منطقه گفت: با توجه به منابع غنی بلوط در دامنه‌های زاگرس و با هدف محرومیت‌زدایی و کارآفرینی پایدار، طرح خرید جَفت بلوط از خانواده‌های روستایی مناطق مذکور برای تولید داروهای دامپزشکی (داروی ضدانگل کوکسی فیت) در دستور کار مؤسسه قرار گرفته است؛ این مؤسسه موفق شد حدود 5 میلیارد تومان جَفت از خانواده‌های ساکن این مناطق خریداری کند که به اشتغال برای حدود 5000 نفر منجر شده است.

سپس در ادامه ذکر کرد: با توجه به محرومیت و آمار بیکاری بالا در منطقه دیشموک، طرح راه‌اندازی واحد صنعتی تولید پودر سیر در دستور کار قرار گرفته است که یکی از مهم‌ترین مسائل انتخاب مکان مناسب برای احداث کارگاه با بررسی مؤلفه‌های مدنظر است. همچنین طرح‌های مختلف دیگر در جهت اشتغال‌زایی و محرومیت‌زدایی مانند کشت گیاهان دارویی، حمایت ماهانه از دانش‌آموزان کم‌بضاعت و ... در این مؤسسه در حال اجرا است.

علاقمندان می‌توانند جهت شرکت در نشست‌های آتی آکادمی خیر ایران با شماره‌های 86096304-09912069037 تماس حاصل فرمایند.