کارگاه مهارتی-کاربردی با موضوع «جذب و تأمین منابع مالی» طی یک جلسه 3 ساعته در روز شنبه بیست و نهم مهرماه از ساعت 15 الی 18 با تدریس یونس شیراوند (مدرس و مدیرعامل مؤسسه خیریه امین آراسته) به صورت حضوری و آنلاین (باحضور پرسنل واحد اصفهان) برگزار شد.

در این جلسه مباحثی پیرامون:

  • سسیستم مالی در سازمان‌های نیکوکاری
  • گزاره‌های مورد نیاز در تأمین مالی موسسه‌های نیکوکاری
  • روش‌های جذب و استمرار تامین مالی
  • ساز و کارهای ارزیابی سیستم‌های تامین مالی

مطرح شد، شیراوند ضمن ذکر تفاوت مؤسسات انتفاعی و خیریه درباره گزاره‌های موردنیاز در تأمین منابع مالی خیریه‌ها گفت: قبل از تهیه برنامه جذب منابع مالی می‌بایست اطلاعات کافی (چشم‌انداز، مأموریت، اهداف و استراتژی) از فلسفه وجودي سازمان داشته باشید.

همچنین در مورد ارتباطات و شبکه‌سازي افزود: عضویت در شبکه هاي عمومی و خصوصی عضویت در مجمع هاي تخصصی و تشکل‌ها، همکاري با مؤسسات همکار باعث شبکه‌سازی می‌شود، از روش‌های ارتباطات می‌توان به فناوری‌های ارتباطی، ارتباطات فنی و سیستمی، توسعه شبکه مارکتینگ، تحلیل استراتژیک ذی‌نفعان، نیروی متخصص و گروه‌های داوطلب اشاره کرد.

شیراوند در ادامه درباره تأمین مالی در خیریه‌ها و روش‌های آن ‌گفت:  مؤسسات باید برای تأمین منابع خود از روش‌های بروز و جدید مانند میکروپیمنت‌ها، کدهای ussd، سیستم‌های کش‌بک اشاره کرد. سپس شرکت‌کنندگان سؤالات خود را مطرح کرده وپس از پاسخگویی مدرس به بحث و گفت‌وگو پرداختند.

عموم علاقمندان برای بهره‌مندی از خدمات آکادمی خیر ایران می‌­توانند به وبگاه ac.kheir.ir مراجعه کرده و یا از طریق شماره 09912069037 با کارشناسان ما در ارتباط باشند.