به گزارش روابط عمومی آکادمی خیر ایران، سی و یکمین نشست از سلسله‌نشست‌های “یک چای، یک تجربه” با موضوع معرفی و آشنایی بیشتر با فعالیت‌های  «مدارس صبح رویش» با حضور محمدحسن داودی (مدیرعامل مدارس صبح رویش) در روز دوشنبه اول آبان ماه از ساعت 15:00 الی 16:30 به شکل حضوری در محل آکادمی خیر ایران و آنلاین در بستر اینستاگرام و سایت آکادمی برگزار شد.

در این جلسه داودی ضمن اشاره به تاریخچه شکل‌گیری این مؤسسه، گفت:  شیوه مورد استفاده در این مدرسه، کاری علمی با مطالعه بسیار با ساختار بومی‌سازی شده است و جنبه‌های مختلف تکنولوژی و کاهش آسیب‌های اجتماعی را پوشش می‌دهد.

وی در ادامه اظهار کرد: هدف ما فقط آمدن کودکان کار و بازمانده از تحصیل به مدرسه نیست و به دنبال حصول نتیجه هستیم و این هدف برای ما ارزش بیشتری دارد.

داودی در ادامه با اشاره به «نحوه جذب و آموزش» گفت: هدف اصلی آموزش در صبح رویش تأثیرگذاری مثبت روی آینده کودکان و جامعه است؛ نحوه جذب ابتدای امر به صورت حضوری بود که داوطلبان با حضور در سطح شهر با کودکان صحبت کرده و آن‌ها را تشویق به تحصیل می‌کردند ولی در حال حاضر خیلی از دانش‌آموزان با معرفی دوستان خود به مدرسه مراجعه می‌کنند.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: کودکان در مدرسه با مهارت‌هایی که علاقمند به آن هستند، آشنا می‌شوند و یاد می‌گیرند که می‌توانند در زندگی‌شان دست به انتخاب بزنند، برای آنان کلاس‌های مختلفی مهارتی گذاشته می‌شود مانند نسخه‌خوانی،   برق‌کشـی، شیرینی‌پـزی، حسابـداری و ... 

علاقمندان می‌توانند جهت شرکت در نشست‌های آتی آکادمی خیر ایران با شماره‌های 86096304-09912069037 تماس حاصل فرمایند.