به گزارش روابط‌عمومی آکادمی خیر ایران، کارگاه مهارتی-کاربردی با موضوع «جذب و نگهداشت خیرین» طی یک جلسه 3 ساعته در روز شنبه ششم آبان‌ماه با تدریس دکتر رضا درمان (مؤلف، مدرس و مدیر عامل موسسه ابتکار و توسعه نوید) به صورت حضوری و آنلاین برگزار شد.

درمان ضمن ارائه گزارش تحلیلی از امور خیر در کشور، درباره روش‌‌های جذب خیرین گفت: یکی از اصلی‌ترین روش‌های جذب خیرین، گزارش دادن صحیح و دقیق است. بهتر است گزارش ترکیبی از متن، عکس و جدول یا به صورت اینفوگرافی باشد .

همچنین در ادامه افزود : برای جذب بهتر خیرین، استفاده از روش‌های جدید و صمیمانه است تا خیر احساس بهتری نسبت به خیریه داشته باشد و با میل و رغبت کمک کند. یکی دیگر از روش‌ها برای جذب خیر جدید، تبلیغات است. تبلیغات در سایت‌های پربازدید، بیلبورد یا مکان‌های پررفت و آمد و فضاهای مجازی می‌تواند به بهتر دیده شدن کمک کند.

وی افزود: هر مؤسسه خیریه باید حتماً بوم کسب و کار مختص به خود را داشته باشد، زیرا مدیریت مؤسسات خیریه خیلی پیچیده‌تر از مؤسسات انتفاعی است.

عموم علاقمندان برای بهره‌مندی از خدمات آکادمی خیر ایران می‌­توانند به وبگاه ac.kheir.ir مراجعه کرده و یا از طریق شماره 09912069037 با کارشناسان ما در ارتباط باشند .