به گزارش روابط عمومی آکادمی خیر ایران، سی و چهارمین نشست از سلسله‌نشست‌های “یک چای، یک تجربه” با موضوع معرفی و آشنایی بیشتر با فعالیت‌های «انجمن حمایت از کودکان کار» با حضور قاسم حسنی (مدیرعامل انجمن) در روز دوشنبه بیست و دوم آبان‌ماه از ساعت 15:00 به شکل حضوری در محل آکادمی خیر ایران و آنلاین در بستر اینستاگرام و سایت آکادمی برگزار شد.

در این جلسه حسنی ضمن اشاره به تاریخچه شکل‌گیری این مؤسسه، درباره محورهای فعالیت‌های انجمن گفت:شعار راهبردی انجمن «حمایت از کودکان و مبارزه با کار کودک» است و در محورهای حمایت از کودکان و کمک به ماندن آنان زیر چتر حمایتی، کمک به توانمندی، خودباوری و امید به آینده و ترویج و آگاهی رسانی می‌باشد.

وی در ادامه اظهار کرد: کار کودک پدیده‌ای است که چهارچوب خاص خود را دارد و تعاریف بین‌المللی در خصوص آن وجود دارد. درگیر کردن کودکان در کار و فعالیت‌های اقتصادی سبب محرومیت آنان از حقوقشان می‌شود و به طور معمول با آسیب همراه است به عنوان کار کودک در مجموعه ما تعریف می‌شود.

حسنی در ادامه با اشاره به «کارگروه‌های انجمن» گفت: کارگروه مددکاری از اولین تمرکزهای ما در بحث خدمات‌رسانی به کودکان کار است. سپس درباره رسالت انجمن را به عنوان سازمانی مردم نهاد، راهجویی و باز کردن راه دانست.

علاقمندان می‌توانند جهت شرکت در نشست‌های آتی آکادمی خیر ایران با شماره‌های 86096304-09912069037 تماس حاصل فرمایند.