به گزارش روابط عمومی آکادمی خیر ایران، آیین افتتاحیه دوره آموزشی «ارتقای مهارت و هم‌افزایی» ویژه فعالان مؤسسات خیریه و سمن‌های استان قزوین در روز چهارشنبه هشتم آذر ماه در مجتمع اردوگاهی شهید رجایی (مؤسسه فرهنگی، ورزشی و توانبخشی ایثارگران) با حضور مدیران و کارشناسان مؤسسات خیریه و سمن‌های این استان برگزار شد.

در این مراسم، خورشیدی (مدیر کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری استان قزوین) ضمن خوش آمدگویی به مدعوین، ارتقاء، توانمندسازی، مردمی‌سازی و هم‌افزایی مؤسسات خیریه و سمن‌ها را از برنامه‌های اصلی دولت دانست و برگزاری این دوره‌ها را از اصلی‌ترین ماموریت‌ها درجهت برنامه‌ریزی برای تشکل‌سازی همکاری بین دستگاه‌های دولتی و سمن‌ها ذکر کرد. وی درباره نقش سمن‌ها گفت: امروزه سمن‌ها نقش اساسی واسطه‌گری بین مردم و دولت را ایفا می‌کند.

در بخش دیگری از افتتاحیه این دوره دکتر کاظمی (معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری قزوین) ضمن اشاره به حوزه مشارکت‌های اجتماعی، آن را محور تحول و عبور از موانع دانست و افزود: در حوزه مشارکت‌های اجتماعی ظرفیت‌های فراوانی پیش رو داریم که اگر این فرصت‌ها و ظرفیت‌ها در بخش‌های خاص خودش به کار گرفته شود بسیاری از مشکلات حل خواهد شد.
وی در ادامه افزود: با افزایش فعالیت‌های داوطلبانه از ابتدای دولت سیزدهم تاکنون می توان امیدوار بود که مؤسسات خیریه به عنوان حلقه‌های میانی بین دولت و مردم نقش موثری را ارائه کردند که عامل اصلی ارتقاء ظرفیت‌های مردمی در رفع چالش و عدم کارایی سازمان‌های مردم نهاد، آموزش و توانمندسازی آنها است که خوشبختانه آکادمی خیر ایران به سراغ این مسئله رفته است.
گفتنی است چهارمین دوره «ارتقای مهارت و هم‌افزایی» به همت آکادمی خیر ایران با مشارکت دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری قزوین و مؤسسه ابتکار و توسعه نوید برگزار می‌شود.