به گزارش روابط‌ عمومی آکادمی خیر ایران، کارگاه مهارتی-کاربردی با موضوع «بهبود عملکرد کارکنان درمؤسسات خیریه و سمن‌ها» طی یک جلسه 3 ساعته در روز شنبه یازدهم آذر‌ماه با تدریس کیارش عباس‌زاده (بنیانگذار زودفود و مشاور سرمایه گذاری استارتاپ‌ها) به صورت حضوری و آنلاین برگزار شد.

عباس‌زاده ضمن تبیین مفاهیم مدیریت عملکرد در سازمان‌ها، گفت: فعالیت های لازم برای دنبال کردن و دستیابی به اهداف سازمان به‌صورت اثربخش، کارآمد و پیوسته را به مفهوم مدیریت عملکرد تعبیر کرد.

وی درباره «بهره‌وری» گفت: زمانی‌که بتوانیم بدون افزایش هزینه‌ها، میزان خروجی سازمان را بیشتر کنیم یا بدون تغییر میزان خروجی، هزینه‌ها را کاهش دهیم، یعنی بهره وری سازمان ما رشد کرده است. اثرگذاری و کارایی دو بخش مهم از تعریف بهره‌وری در مدیریت هستند.

همچنین در ادامه درباره «تحقیقات گالوپ در بهبود عملکرد» افزود : سه نفر از هر ۱۰ کارمند گزارش داده که اغلب یا همیشه دچار فرسودگی می‌شود و از هر ۱۰ نفر، چهار نفر می‌گویند که کار بر سلامت روان آنها تأثیر منفی داشته است. دلایلی که باعث نارضایتی افراد و پس از آن کاهش عملکرد می‌شود می‌توان به عدالت در پرداخت، دیده شدن افراد می‌توان ذکر کرد.

عباس‌زاده در آخر اضافه کرد: برای پیدا کردن الگوی مناسب جهت الگوبرداری باید سازمانی را انتخاب کنید که از لحاظ شرایط و بلوغ سازمانی مشابه شما باشد. بنابراین صرفا توجه به حوزه فعالیت مشابه نه تنها کافی نیست بلکه به دلیل تفاوت‌های دو سازمان می‌تواند مضرهم باشد.

عموم علاقمندان برای بهره‌مندی از خدمات آکادمی خیر ایران می‌­توانند به وبگاه ac.kheir.ir مراجعه کرده و یا از طریق شماره 09912069037 با کارشناسان ما در ارتباط باشند .