به گزارش روابط عمومی آکادمی خیر ایران، سی و هشتمین نشست از سلسله‌نشست‌های “یک چای، یک تجربه” با موضوع معرفی و آشنایی بیشتر با فعالیت‌های «بنیاد خیریه حضرت رقیه (س)» با حضور حسین صمدیان (مدیرعامل بنیاد) در روز دوشنبه بیستم آذر‌ماه از ساعت 15:00 به شکل حضوری در محل آکادمی خیر ایران و آنلاین در بستر اینستاگرام و سایت آکادمی برگزار شد.

در این جلسه صمدیان ضمن اشاره به تاریخچه شکل‌گیری این مؤسسه، درباره محورهای فعالیت‌های مؤسسه گفت:تهیه جهیزیه، ساخت واحدهای عمرانی، ساخت مدرسه، کارآفرینی بانوان در قالب طرح پرنیان، تولید و توزیع بسته خوراکی  و .... فعالیت می‌کند.

وی در ادامه اظهار کرد:. نکته‌ حائز اهمیت درباره بنیاد این است که همکاری با بسیاری از نهاد‌ها و سازمان‌های حمایتی کشور از جمله کمیته امداد، بهزیستی و اکثر خیریه‌های کشور است. به گونه‌ای که هر کدام از این نهاد‌ها و موسسات خیریه برای تهیه جهیزیه و لوازم منزل، بسته خوراکی یا لوازم‌التحریر از طریق این بنیاد اقدام کرده تا با هزینه کمتر و کیفیت بهتر و همچنین ارسال رایگان به دست نیازمندان تحت پوشش آنان در سراسر کشور برسد.

صمدیان در ادامه با اشاره به «طرح  پرنیان» گفت: این واحد به اشتغال تعدادی از زنان سرپرست خانوار اختصاص دارد که عمدتاً محصولات تولیدی این واحد شامل کالا و ملزومات حجاب است.

گفتنی است سلسله نشست‌های یک چای-یک تجربه در روزهای دوشنبه هرهفته از ساعت 15 الی 16:30 در محل آکادمی خیر ایران برگزار می‌شود، عموم علاقمندان می‌توانند جهت شرکت در نشست‌های آتی آکادمی خیر ایران با شماره‌های 86096304-09912069037 تماس حاصل فرمایند.