به گزارش روابط‌ عمومی آکادمی خیر ایران، کارگاه مهارتی-کاربردی با موضوع «برای جذب نیروی انسانی، حرفه‌ای مصاحبه کنید» طی یک جلسه 3 ساعته در روز شنبه بیست و پنجم آذر‌ماه با تدریس محمدحسن داودی (مدیر عامل مدارس صبح رویش) به صورت حضوری و آنلاین برگزار شد.

داودی ضمن گفتن برخی اشتباهات در مصاحبه سازمان‌ها، گفت: قبل از شروع مصاحبه حتما باید رزومه فرد مقابل مطالعه کنید، تا حد امکان درباره متقاضی تحقیق کنید و اطلاعاتی درباره او به دست آورید. نمونه کارهای قبلی، شبکه‌های اجتماعی و تمام نکاتی که در رزومه ذکر شده را به دقت مورد بررسی قرار بدهید. 

وی درباره نکات «حین مصاحبه» گفت: یکی از مواردی که به آن توجه کرد، مدت زمان مصاحبه است، مدت مصاحبه بین 45 دقیقه تا 1 ساعت پیشنهاد می‌شود و در حین مصاحبه با لحنی دوستانه و محترمانه و در محیطی صمیمانه مصاحبه انجام شود تا احساس امنیت در فضا حاکم شود. 

داودی در آخر اضافه کرد: حتما نتیجه مصاحبه اطلاع دهید، اگر متقاضی فرد احتمالی برای استخدام باشد حتما در مورد شرح وظایف شغلی و… اطلاعاتی به وی بدهید و اگر فرد مناسب سمت شغلی مدنظر نبود با کمال ادب و احترام برای او آرزوی موفقیت کنید.

عموم علاقمندان برای بهره‌مندی از خدمات آکادمی خیر ایران می‌توانند به وبگاه ac.kheir.ir مراجعه کرده و یا از طریق شماره 09912069037 با کارشناسان ما در ارتباط باشند .