به گزارش روابط عمومی آکادمی خیر ایران، سی و نهمین نشست از سلسله‌نشست‌های “یک چای، یک تجربه” با موضوع معرفی و  آشنایی بیشتر با فعالیت‌های مؤسسه خیریه «نیک‌گامان جمشید» با حضور دکتر  اشکان تقی‌پور (مدیرعامل مؤسسه) در روز دوشنبه چهارم دی‌ماه از ساعت 15:00  به شکل حضوری در محل آکادمی خیر ایران و آنلاین در بستر اینستاگرام و سایت  آکادمی برگزار شد.

در  این جلسه تقی‌پور ضمن اشاره به تاریخچه شکل‌گیری این مؤسسه، درباره  محورهای فعالیت‌های مؤسسه گفت: سلامت، آسايش، آموزش و توانمندسازی کودکان  بی‌سرپرست و فاقد سرپرست موثر فعالیت می‌کنیم؛ تاکنون به طور تمام و کمال  ۸۸ مدرسه ساخته‌ایم و چهار مرکز شبه خانواده داریم که دختران را در آنجا  شبانه‌روزی نگهداری می‌کنیم. من اکنون مفتخر هستم که ۸۵ فرزند دارم.  

وی  در ادامه اظهار کرد: جامعه هدف ما، کودکان تا سن ۱۸ سال و زنان سرپرست  خانواده هستند. در مراکز شبه خانواده دو کار عمده داریم. اول بازپیوند؛  یعنی سعی می‌کنیم با توانمندی و رفع مشکلات خانواده، بچه را به خانواده  بازگردانیم. مسئله دوم، فرزندخواندگی است. اگر بچه‌ای سلب حضانت شده و یا  بی‌سرپرست است، تلاش می‌کنیم که پدر و مادری، او را به سرپرستی بگیرند.
وی  خیرین داخل و خارج کشور را منبع مالی موسسه نیک‌گامان جمشید دانست و عنوان  کرد: خیرین در خارج کشور به دلار به ما کمک می‌کنند و بدین لحاظ کمک موثری  تلقی می‌شود‌. بسیاری از مدارس ما و خانه‌های بهداشت بر اساس نیت خاص  خیرین ساخته شده است. خیری از ما در خواست داشته است که مدرسه یا خانه  بهداشت حتماً در فلان شهر ساخته شود.
تقی‌پور در ادامه با اشاره به  «تعامل با خیریه‌ها» گفت:  بنده عضو هیئت‌مدیره مجمع خیرین هستم و تعاملات  زیادی با خیریه‌ها داریم. طبق قرارداد و قانون آمریکا، پول خیرین ایرانی  آنجا را به شرط این به ما می‌دهند که فقط در موسسه نیک‌گامان صرف شود و به  دولت یا خیریه دیگری داده نشود. بر این اساس، ما نمی‌توانیم به خیریه‌های  دیگر کمک مالی کنیم‌ اما تعاملات فکری زیادی با خیریه‌ها داریم.
گفتنی  است سلسله نشست‌های یک چای-یک تجربه در روزهای دوشنبه هرهفته از ساعت 15  الی 16:30 در محل آکادمی خیر ایران برگزار می‌شود، عموم علاقمندان  می‌توانند جهت شرکت در نشست‌های آتی آکادمی خیر ایران با شماره‌های  86096304-09912069037 تماس حاصل فرمایند.