به گزارش روابط عمومی آکادمی خیر ایران، چهل و دومین نشست از سلسله‌نشست‌های “یک چای، یک تجربه” با موضوع معرفی و  آشنایی بیشتر با فعالیت‌های مؤسسه خیریه «حامیان ایتام مهر امام رضا(ع)»  با حضور حسین صیرفی (مدیرعامل مؤسسه) در روز دوشنبه هجدهم دی‌ماه از ساعت  15:00 به شکل حضوری در محل آکادمی خیر ایران و آنلاین در بستر اینستاگرام و  سایت آکادمی برگزار شد.

در  این جلسه صیرفی ضمن اشاره به تاریخچه شکل‌گیری این مؤسسه، درباره محور  فعالیت‌های مؤسسه گفت: محور فعلی بیمه عمر و تأمین آتیه برای کودکان فاقد  سرپرست موثر یا بدسرپرست زیر 12 سال است، که بعد از حدود پنج سال، صاحب یک  مستمری ماهانه باشند و در صورت نیاز به هزینه‌های درمانی خاص، از حمایت‌های  بیمه استفاده کنند.

وی در ادامه گفت: مؤسسه حامیان ایتام مهر امام رضا (ع) در 12 استان شعبه و 12 استان دیگر نماینده دارد که با همکاری کمیته امداد و  معرفی مؤسسات خیریه کودکان را شناسایی می‌کنیم. اگر خیریه‌ای بچه‌هایی را  برای بیمه به ما معرفی کند براساس تفاهم پیش می‌رویم، در شرایطی ممکن است  تمام مبلغ بیمه را ما تقبل کنیم و در شرایطی هم احتمال دارد که آن خیریه در  پرداخت بیمه مشارکت کند. این مسائل قابل مذاکره است؛ که تاکنون بیش از  7000 بیمه‌نامه صادر شده است. 

صیرفی  درباره «بیمه کودکان با ملیت‌های غیر ایرانی» گفت: اگر مسئله اقامت این  کودکان حل شده باشد، مثلا پاسپورت یا اقامت موقت داشته باشند، در صورت  داشتن سن  زیر ۱۲ سال و مشکلات مالی، می‌توانیم آنها را تحت پوشش قرار  دهیم.

گفتنی است سلسله نشست‌های یک  چای-یک تجربه در روزهای دوشنبه هرهفته از ساعت 15 الی 16:30 در محل آکادمی  خیر ایران برگزار می‌شود، عموم علاقمندان می‌توانند جهت شرکت در نشست‌های  آتی آکادمی خیر ایران با شماره‌های 86096304-09912069037 تماس حاصل  فرمایند.