به گزارش روابط عمومی آکادمی خیر ایران، چهل و سومین نشست از سلسله‌نشست‌های “یک چای، یک تجربه” با موضوع معرفی و  آشنایی بیشتر با فعالیت‌های مؤسسه خیریه «نورالزهرا (س)» با حضور سیدحسن نواب کاشانی (مدیرعامل مؤسسه) در روز دوشنبه بیست و پنجم دی‌ماه از ساعت  15:00 به شکل حضوری در محل آکادمی خیر ایران و آنلاین در بستر اینستاگرام وسایت آکادمی برگزار شد.

در  این جلسه نواب ضمن اشاره به تاریخچه شکل‌گیری این مؤسسه، درباره محور فعالیت‌های مؤسسه گفت: مؤسسه در دو بخش معیشت و توانمندسازی تمرکز دارد، که در زمینه توانمندسازی می‌توان گفت در حوزه‌های توانمندسازی منجر به شغل بوت‌کمپ محور، توانمندسازی منجر به شغل فرد محور، توانمندسازی منجر به شغل حمایت محور و .... فعالیت می‌کنیم.

وی در ادامه گفت: هدف مؤسسه توانمندسازی خانواده‌ها و افراد است که منجر به شغل و درآمد شود. ولی در بعضی موارد که افراد زمین‌گیر و ناتوان هستند یا توانایی انجام کار را ندارند و یا به دلیل کهولت سن و امراض گوناگون، فرصتی برای توانمندسازی از طریق آموزش‌های فنی حرفه‌ای و آکادمیک را ندارند مورد حمایت مؤسسه قرار می‌گیرند که تعداد آن‌ها تقریبا 100 نفر می‌باشد.

نواب کاشانی درباره «توانمندسازی منجر به شغل بوت‌کمپ محور» گفت: بوت‌کمپ معمولاً برای دوره‌های آموزشی فشرده و کاملاً مهارتی استفاده می‌شود که طی فرآیند منظم دانش مدنظر به صورت تخصصی فراگرفته می‌شود. طی تفاهم‌نامه با استارتاپی افراد مستعد را شناسایی و به این استارتاپ معرفی می‌کنیم، این افراد یا از خانواده‌های تحت پوشش خیریه و یا از افراد تحت پوشش خیریه‌های دیگر می‌باشند که خیریه مسیر ورود آن‌ها به بوت‌کمپ را تسهیل می‌کند. 

برای حضور در این بوت‌کمپ‌ها، پس از مصاحبه و انجام تست‌های روانشناختی و استعدادسنجی به دوره سه ماهه معرفی می‌شوند و پس از گذراندن دوره مدنظر، به بازار کار معرفی می‌شوند.

گفتنی است سلسله نشست‌های یک  چای-یک تجربه در روزهای دوشنبه هرهفته از ساعت 15 الی 16:30 در محل آکادمی  خیر ایران برگزار می‌شود، عموم علاقمندان می‌توانند جهت شرکت در نشست‌های  آتی آکادمی خیر ایران با شماره‌های 86096304-09912069037 تماس حاصل  فرمایند.