به گزارش روابط عمومی آکادمی خیر ایران، چهل و چهارمین نشست از سلسله‌نشست‌های “یک چای، یک تجربه” با موضوع معرفی و  آشنایی بیشتر با فعالیت‌های مؤسسه خیریه «ثامن الحجج (ع) کرمان» با حضور علی شمسی‌نیا (مدیرعامل مؤسسه) در روز دوشنبه دوم بهمن‌ماه از ساعت 15:00 به شکل حضوری در محل آکادمی خیر ایران و آنلاین در بستر اینستاگرام وسایت آکادمی برگزار شد.

در  این جلسه شمسی‌نیا ضمن اشاره به تاریخچه شکل‌گیری این مؤسسه، درباره محور فعالیت‌های مؤسسه گفت: مؤسسه در حوزه پوشش درمانی بیماران دارای بیماری‌های خاص مانند تالاسمی، ام اس، بیماران کلیوی، هموفیلی، بیماران سرطانی، دیابتی، فشار خون و هپاتیت و ..... فعالیت دارد.

وی در ادامه گفت: در کنار مؤسسه خیریه، دارالشفا امام رضا(ع) فعالیت دارد که دارای اساسنامه، هیئت مدیره و برنامه جدا است. این دارالشفا دارای آزمایشگاه مجهز ژنتیک، درمانگاه‌های عمومی و تخصصی، داروخانه، دندانپزشکی و ... می‌باشد که برای خانواده‌های نیازمند خدمات به صورت رایگان ارائه می‌شود. در کنار تمام این موارد مؤسسه مکسا خدمات مراقبت‌های حمایتی و تسکینی بر روی پیشگیری، مدیریت و درمان علامت‌ها و عوارض گوناگون ناشی از بیماری‌های مزمن مانند سرطان تمرکز دارد. 

شمسی‌نیا درباره «همراه‌سرا» گفت: خیلی از بیماران از شهرها و استان‌های دیگر می‌آمدند و برای اسکان دچار معضل بودند، همراه‌سرا را افتتاح کردیم تا بیماران و همراهانشان دچار معضل نشوند.

در کنار تمام این فعالیت‌ها سالن‌های ورزشی کوچک و بزرگ و تالار برای مراسم‌های عروسی، ولیمه و .... برای خانواده‌های نیازمند در نظر گرفته شده است.

گفتنی است سلسله نشست‌های یک  چای-یک تجربه در روزهای دوشنبه هرهفته از ساعت 15 الی 16:30 در محل آکادمی  خیر ایران برگزار می‌شود، عموم علاقمندان می‌توانند جهت شرکت در نشست‌های  آتی آکادمی خیر ایران با شماره‌های 86096304-09912069037 تماس حاصل  فرمایند.