به گزارش روابط عمومی آکادمی خیر ایران، چهل و پنجمین نشست از سلسله‌نشست‌های “یک چای، یک تجربه” با موضوع معرفی و آشنایی بیشتر با فعالیت‌های مؤسسه «تاک (تربیت انسان کارآمد)» با حضور دکتر شکوه علیزاده (مدیرعامل مؤسسه) در روز دوشنبه نهم بهمن‌ماه از ساعت 15:00 به شکل حضوری در محل آکادمی خیر ایران و آنلاین در بستر اینستاگرام وسایت آکادمی برگزار شد.

در  این جلسه علیزاده ضمن اشاره به تاریخچه شکل‌گیری این مؤسسه، درباره محور فعالیت‌های مؤسسه گفت: مؤسسه تاک در حوزه مداخلات مؤثر با رویکرد رفتار درمانی فعالیت می‌کند. این مؤسسه در مدرسه اتیسم خود، برای کودکان طیف‌های مختلف اتیسم مداخلاتی با رویکرد مؤثر انجام می‌دهد. 

وی در ادامه گفت: در کنار آموزش به کودکان، تربیت مربی یکی دیگر از فعالیت‌های تاک است که با گزینش فارغ‌التحصیلان کارشناسی یا کارشناسی ارشد رشته روانشناسی، در سه مرحله آموزشی، کارورزی و سوپرویژن این دوره شرکت می‌کنند.

دکتر علیزاده درباره «زمان تشخیص اتیسم» گفت: از بدو تولد این بیماری نشانه‌ای ندارد، از 18 ماهگی با علائم علاقه نداشتن به بازی، تأخیر در مهارت‌های گفتاری و زبانی، یا ناراحتی از تغییر در برنامه‌های روزمره و واکنش نشان ندادن به عوامل محیطی می‌توان تشخیص داد. با تشخیص این بیماری از 3 تا 5 سالگی فرصت مداخله زودهنگام و کنترل این اختلال را از او نگیرید چون اگر مداخله را از دست بدهید فرصت آموزش کودک را از دست می‌رود.

در کنار تمام این فعالیت‌ها، تاک در حوزه‌های نوروفیدبک، درمان اختلالات رشدي تحولي ديگر مانند بیش فعالی و نقص توجه، اختلال یادگیری، زوج درمانی، مشاوره خانواده، کلاس‌های هنری و تکمیلی هم خدمات ارائه می‌دهد.

گفتنی است سلسله نشست‌های یک  چای-یک تجربه در روزهای دوشنبه هرهفته از ساعت 15 الی 16:30 در محل آکادمی  خیر ایران برگزار می‌شود، عموم علاقمندان می‌توانند جهت شرکت در نشست‌های  آتی آکادمی خیر ایران با شماره‌های 86096304-09912069037 تماس حاصل  فرمایند.