به گزارش روابط‌ عمومی آکادمی خیر ایران، کارگاه مهارتی-کاربردی با موضوع «طراحی خدمات اجتماعی» طی یک جلسه 3 ساعته در روز شنبه چهاردهم بهمن‌ماه با تدریس مهسا ایمانی (طراح خدمات اجتماعی) به صورت حضوری و آنلاین برگزار شد.

ایمانی ضمن تعریف «خدمات اجتماعی»، درباره معضلات و پیچیدگی‌های مسائل گفت: دنیای فعلی به سوی پیچیدگی و ابهام بیشتری می‌رود. فقط کافی است سطح دغدغه‌های گذشته را با حال حاضر بررسی کنیم تا شاهد تفاوت‌های آن شویم. اکنون سطح پیچیدگی‌ها خیلی بیشتر شده است که نیازمند توجهات خاص است، زیرا متغیرهای تاثیرگذار در مسائل اجتماعی بیشتر شده است. 

وی در ادامه اضافه کرد: لزوماً همه مسائل پیچیده نیستند. شاخص‌هایی هستند که یک مسئله را پیچیده می‌کنند، مانند: تعریف‌پذیری، تقلیل‌پذیری و قابل پیش‌بینی بودن. این شاخص‌ها طیفی هستند و هرچه یک مسئله امتیاز بالاتری در شاخص بگیرد احتمالا مسئله‌ی پیچیده‌تری است که با راه‌حل‌های ساده قابل حل نیستند. مسائل اجتماعی به دلیل ماهیت و شرایط بی‌ثباتی که وجود دارد از جنس مسائل پیچیده هستند.

ایمانی درباره «ایده‌پردازی» گفت: پیش‌نیاز ایده‌پردازی، طوفان فکری است که بدون محدودیت منابع، امکان‌سنجی و ... ایده‌ها مطرح شود. فقط محدود به افراد تیم نباشد و از افراد و گروه‌های خوش‌فکر برای این جلسه دعوت شود. اول مسئله مطرح شود، و پس از تعریف شفاف از مسئله شروع به بارش فکری بدون محدودیتی برای افراد، داشته باشیم.

در جلسه بارش فکری چند نکته حائز اهمیت است : تفکر واگردا داشته باشیم، هیچ ایده‌ای نقد نشود و در آخر توجه برروی کمیت باشد.

عموم علاقمندان برای بهره‌مندی  از خدمات آکادمی خیر ایران می‌توانند به وبگاه ac.kheir.ir مراجعه کرده و  یا از طریق شماره 09912069037 با کارشناسان ما در ارتباط باشند .