به گزارش روابط عمومی آکادمی خیر ایران، چهل و هفتمین نشست از سلسله‌نشست‌های “یک چای، یک تجربه” با موضوع معرفی و آشنایی بیشتر با فعالیت‌های مؤسسه «همیاری مبتلایان به سرطان مهیار»با حضور سعید شاکری فرد (مدیرعامل و عضو هیئت‌مدیره مؤسسه) در روز دوشنبه بیست و سوم بهمن‌ماه از ساعت 15:00 به شکل حضوری در محل آکادمی خیر ایران و آنلاین در بستر اینستاگرام و سایت آکادمی برگزار شد.

در این جلسه شاکری‌فرد ضمن اشاره به تاریخچه شکل‌گیری این مؤسسه، درباره محور فعالیت‌های مؤسسه گفت: یک اقامتگاه متناسب با شرایط نگهداری بیماران مغز استخوان ایجاد کرده و با همکاری ۳ مرکز پیوند مغز استخوان در تهران (بیمارستان طالقانی، بیمارستان شریعتی، بیمارستان امام خمینی) به بیماران نیازمند به اقامتگاه در تهران خدمات رایگان ارائه می‌دهد.

 وی در ادامه ضمن اشاره به به ساختمان مرکزی مؤسسه در منطقه شیخ‌بهائی تهران، گفت: این ساختمان شش طبقه توسط تعدادی از خیرین رهن شده است. یک طبقه آن بخش مالی و محل حضور روانشناسان و پزشکان است. اتاق‌های این ساختمان ایزوله هستند؛ چون سطح ایمنی بیماران پایین است و یک سرماخوردگی ممکن است باعث ذات‌الریه و گاهاً مرگ آنها شود. بیماران با همراه خود که خانم هستند در این ساختمان زندگی می‌کنند و ما وعده‌های غذایی به آنها می‌دهیم. ساختمان مجهز به دوربین است و مددکاران ما به ساختمان سر می‌زنند و مسائل بهداشتی را بررسی می‌کنند.

شاکری‌فرد درباره «چالش تأمین دارو» گفت: تأمین دارو مهم‌ترین چالش مؤسسه مهیار است.علت مرگ‌ومیر بسیاری از بیماران سرطانی عدم تأمین منابع مالی بوده است. افرادی که به ما مراجعه می‌کنند بیمارانی هستند که در مراکز دولتی بستری می‌شوند. متأسفانه وضعیت بیمارستان‌های دولتی خوب نیست. پزشکان و پرستاران در بیمارستان‌های دولتی به صورت سه شیفت کار می‌کنند و خسته می‌شوند. از طرفی خدمات این بیمارستان‌ها نیز کم است. به عنوان مثال در یکی از بیمارستان‌ها به ازای هر ۴۲ بیمار یک دستشویی وجود دارد. در این سال‌ها تعداد بیمارستان‌های دولتی ما زیاد نشده، اما تعداد تخت‌ها اضافه شده است.

گفتنی است سلسله نشست‌های یک  چای-یک تجربه در روزهای دوشنبه هرهفته از ساعت 15 الی 16:30 در محل آکادمی  خیر ایران برگزار می‌شود، عموم علاقمندان می‌توانند جهت شرکت در نشست‌های  آتی آکادمی خیر ایران با شماره‌های 86096304-09912069037 تماس حاصل  فرمایند.