به گزارش روابط عمومی آکادمی خیر ایران، چهل و هشتمین نشست از سلسله‌نشست‌های “یک چای، یک تجربه” با موضوع معرفی و آشنایی بیشتر با فعالیت‌های مؤسسه «ابتکار و توسعه نوید» با حضور دکتر رضا درمان (مدیرعامل مؤسسه) در روز دوشنبه سی‌ام بهمن‌ماه از ساعت 15:00 به شکل حضوری در محل آکادمی خیر ایران و آنلاین در بستر اینستاگرام و سایت آکادمی برگزار شد.

در این جلسه دکتر درمان ضمن اشاره به تاریخچه شکل‌گیری این مؤسسه، درباره محور فعالیت‌های مؤسسه گفت: مؤسسه خیریه‌ای هستیم که کار خیر را مستقیم انجام نمی‌دهیم، سعی می‌کنیم از پروژه‌هایی که اثربخشی اجتماعی بالایی داشته و به دلیل عدم تامین مالی قابل اجرا نیستند، حمایت می‌کنیم.

 وی در ادامه ضمن اشاره به «دریافت پروژه‌ها»، گفت: ابتدا از مسئول طرح پروپوزالی می‌خواهیم که شامل معرفی مؤسسه، تعریف معضل، راهکار، تئوری تغییر و .... است را دریافت کنیم . ارزیابی و صحت‌سنجی اطلاعات دریافتی فرآیندی است مدون و مشخص که به‌طور تقریبی و حداقل  ۵-۴ ماه طول خواهد کشید. 

درمان درباره پروژه‌های مورد حمایت مؤسسه گفت: اصولا در حوزه‌هایی ورود می‌کنیم که خیرین علاقه خاصی ندارند. مثلا موضوعاتی مانند مدرسه‌سازی، ساخت درمانگاه یا بیمارستان و سایر موارد مشابه در فهرست پروژه‌های مورد حمایت ما نیستند.تمام حمایت‌هایی که در موسسه خیریه ابتکار و توسعه نوید برای یک پروژه یا یک موسسه خیریه به تصویب می‌رسند از نوع وام بلاعوض می‌باشند.

گفتنی است سلسله نشست‌های یک  چای-یک تجربه در روزهای دوشنبه هرهفته از ساعت 15 الی 16:30 در محل آکادمی  خیر ایران برگزار می‌شود، عموم علاقمندان می‌توانند جهت شرکت در نشست‌های  آتی آکادمی خیر ایران با شماره‌های 86096304-09912069037 تماس حاصل  فرمایند.