خیریه‌های کوچک تاثیرات بزرگی ایجاد می‌کنند که در ادامه بیشتر به این موضوع می‌پردازیم. خیریه‌های کوچک بخشی جدایی‌ناپذیر از جامعه هستند.
آن‌ها به‌ عنوان گروه پشتیبان، فعال شبکه اجتماعی، پیشگام در انجام فعالیت‌های هفتگی پیش‌بینی‌شده، فعال در اقدامات ناشی از تغییرات اقلیمی (آب و هوا)، ارائه دهنده شماره تماس برای مشاوره و پشتوانه‌ای ایمن در هنگام بحران عمل می‌کنند.

ما با خیرین در سطح‌ محلی و مقیاس ملی همکاری می‌کنیم تا حمایت مورد نیاز این خدمات حیاتی را به انجام برسانیم. برای #هفته‌ی‌خیریه‌ی‌کوچک، ما قصد داریم 5 دلیل برای اینکه چرا ما خیریه‌های کوچک را دوست داریم، به اشتراک بگذاریم.

علت محبوبیت خیریه‌های کوچک چیست؟

علل محبوبیت خیریه‌های کوچک

1. فراهم نمودن امکان معرفی و حضور به جوامعی که کمتر به آن‌ها توجه شده

داشتن یک فضای امن و فراگیر برای افراد با هر پیشینه و همه ویژگی‌های محافظت شده حیاتی است. هنگامی که یک فرد به دنبال حمایت است، اغلب خیریه‌های کوچک اولین انتخاب هستند. 

به عنوان مثال، ایکون (Eikon) یک خیریه سوری (Surrey) است که قبلاً توسط بنیاد جامعه برای سوری تامین مالی شده بود تا یک کلوپ سرگرم‌کننده و ایمن برای جوانان زیر 18 سال راه اندازی کند و در آن جوانان بتوانند هویت خود را کشف کنند و برای هر چالشی که با آن روبرو می‌شوند از حمایت برخوردار شوند. 

"این یک افتخار است که بخشی از این گروه باشید که چنین تغییر بزرگی در زندگی جوانان در سراسر سوری ایجاد می‌کند."

بیشتر بخوانید :

NFP ها و عوامل موثر بر مدیریت موفق این سازمان‌ها

خیریه‌های کوچک برای چندین دهه نقش مهمی در پیشرفت حقوق مردم ایفا کرده‌ان، و اقدامات اجتماعی و جنبش‌های حقوق مدنی از بطن جامعه را حمایت کرده‌اند.

 BME Suffolk Support Group یک موسسه خیریه کوچک است که به مهاجران، اقلیت‌ها و جامعه سیاه‌پوستان کمک می‌کند تا به برابری اجتماعی دست یابند و رفاه جامعه را بهبود بخشند.
با کمک مالی این خیریه، این گروه توانست انبار غذای آفریقایی خود را راه‌اندازی کند که یک سرویس ضروری در طول همه‌گیری کرونا برای خانواده‌های این منطقه بود.

2. خیریه‌های کوچک از پناهندگان به شکلی گسترده حمایت می‌کنند

2. حمایت گسترده از پناهندگان

هنگام درگیری و جنگ، زندگی میلیون‌ها نفر تحت تأثیر قرار می‌گیرد. وضعیت افغانستان در سال گذشته و حمله به اوکراین متأسفانه تنها دو نمونه هستند که در آن درگیری مردم را آواره کرده است.
#هفته‌_پناهندگی فرصتی است برای تأمل در مورد تأثیر جنگ و افزایش آگاهی در مورد چالش‌هایی که پناهندگان با آن روبرو هستند. 

همچنین به ما این امکان را می‌دهد، کارهایی را که توسط خیریه‌های کوچک در سراسر جهان انجام می‌شود تا به مردم آواره کمک کند با زندگی جدید خود سازگار شوند، شناسایی و حمایت کنیم.

Leeds Refugee Forum یک خیریه تحت رهبری پناهندگان است که اطلاعات، مشاوره و حمایت عملی به پناهندگان در منطقه لیدز ارائه می‌کند.
بودجه بنیاد جامعه لیدز قبلاً به این خیریه کمک کرده است تا در #هفته‌_پناهندگان آگاهی مردم را افزایش دهد و مردم را به تجربه فرهنگ‌ها و فعالیت‌های مختلف تشویق کند. شبکه ما به طور گسترده با خیریه‌های پناهندگان کوچک برای حمایت از پناهندگان اوکراینی همکاری می‌کند. 

3. حضور پررنگ در طول همه‌گیری کرونا

بدون خدمات حیاتی خیریه‌های کوچک، جوامع در همه جا در طول اوج همه‌گیری کرونا در سال‌های 2020 و 2021 به مشکل برمی‌خوردند.
از تماس‌های تلفنی ضروری، تحویل غذا، حمل و نقل ، نوبت‌های پزشکی و مشاوره مالی گرفته تا گروه‌های پشتیبانی مجازی، کارگاه‌های دیجیتال و خطوط تلفن پشتیبانی سلامت ذهنی، در هر گوشه‌ای گروهی از داوطلبان بودند که سخت برای جامعه خود کار می‌کردند. 

می‌توانید درباره برخی از کارهای شگفت‌انگیز خیریه‌های کوچک که در گزارش سال ۲۰۲۱ و واکنش ما به ویروس کرونا انجام شده‌اند، بخوانید.
از جمله خدمات مورد نیاز، حمایت از سلامت روان برای مقابله با افسردگی، تنهایی، غم و اندوه، اضطراب و سایر مسائل مربوط به سلامت روان بود. در این مقاله آگاهی از سلامت روان به کار شگفت‌انگیز خیریه‌های کوچک در ارتباط با سلامت روان می‌پردازیم.

4. پشتوانه‌ای عظیم برای خانواده‌های فقیر

بحران هزینه‌های زندگی پس از دو سال سخت، جوامع را به شدت تحت تاثیر قرار داده است. با توجه به تورم در حال حاضر 7.8 درصد و افزایش قیمت مواد غذایی و نوشیدنی، پیش بینی می‌شود تا 8.5 میلیون خانوار بریتانیایی در زمستان امسال با فقر سوخت مواجه شوند. 

مرکز دیسک (The Drop In and Share Centre) در نیوکی، با حمایت بنیاد جامعه Cornwall، یک خیریه محلی است که برای کسانی که در فقر غذایی و یا سوختی هستند، غذا و سوخت فراهم می‌کند.
این خیریه با بانک مواد غذایی مجاور و سایر سازمان‌ها همکاری می‌کند و به نیازمندان کمک می‌کند تا به خدماتی مانند حمایت و تأمین مسکن، حمایت از سلامت روانی و جسمی، مزایای حقوقی، همراه با اشتغال و آموزش دسترسی داشته باشند.

برای مطالعه :

آنچه باید از کتابچه راهنمای داوطلبان خیریه بدانید!

نیوکی یک جامعه بی‌خانمان بزرگ دارد و دیسک برای آن‌ها غذا و پوشاک فراهم می‌کند.  خیریه‌های کوچکی مانند این به پشتیبانی اصلی وابسته هستند تا انعطاف‌پذیری لازم برای تصمیم‌گیری در مورد منابع، صورتحساب‌ها، کارکنان و تجهیزات را به طور کارآمد داشته باشند تا نیازهای محلی را برآورده کنند. شبکه ما از صمیم قلب سعی در حمایت از گروه‌هایی مانند دیسک دارد که طی زمستان و در طول سال از ما تقاضای کمک دارند.

5. خیریه‌های کوچک چاره کار را برگزاری جشن‌های بزرگ برای جوامع می‌دانند

5. برگزاری کمپین‌ها نیکوکاری و جشن‌های بزرگ  

با اینکه در حال حاضر جامعه ما با چالش‌های زیادی مواجه است، بنیادهای اجتماعی نیز به این امر آگاهند که جوامع زمانی که در جشن‌ها گرد هم می‌آیند، رشد می‌کنند! 

از طریق صندوق خیریه جوبیلی پلاتینیوم الیزابت دوم (Let’s Create Jubilee Fund)، با مشارکت شورای هنر انگلستان و به لطف بازیکنان ملی لاتاری Lottery Good Causes، توانستیم بیش از 700 کمک مالی به خیریه‌های کوچک و گروه‌های اجتماعی در سراسر کشور ارائه دهیم. 

این صندوق از ارتباط طیف متنوعی از موسسات خیریه و هنرمندان محلی برای توسعه فعالیت‌های خلاقانه و فرهنگی برای جوامع، به مناسبت بزرگداشت سالگرد جوبیلی پلاتینیوم ملکه، حمایت کرده است. خیریه‌های کوچک در لحظاتی که به آن‌ها نیاز داریم در کنار ما هستند. برای رونق جوامع فردا، خیریه‌های کوچک اکنون به حمایت ما نیاز دارند.

"من فکر می‌کنم بهترین کاری که سرمایه‌گذاران می‌توانند انجام دهند این است که تا آنجا که ممکن است بودجه نامحدود به خیریه‌های کوچک و گروه‌های اجتماعی اختصاص دهند.
نه اینکه از آن‌ها انتظار داشته باشند هرچیزی را که قابل سرمایه‌گذاری است در قالب خیریه ارائه دهند، بلکه به کاری که خیریه‌ها انجام می‌دهند احترام بگذارند و به آن‌ها کمک شود تا ارائه خدمات مورد نیاز تا حد امکان آسان شود."

رزماری مکدونالد، مدیرعامل UKCF

منبع: وبسایت ukcommunityfoundations